خدمات

خدمات گروه نرم افزاری کارآمد سیستم

مجموعه خود را به ما بسپارید.

 

مسائلی از قبیل اینکه هرکس چه کاری، در چه زمان و مکانی انجام بدهد از مسائل مربوط به سازمان دهی هستند که تفاوت بسیار زیادی میان میزان اثربخشی نیروهای مختلف فروش، ایجاد می کند. آیا فروشندگان شما باید کار خود را به بیرون از اداره، منطقه یا کشور، توسعه دهند؟ آیا باید آنها را در اداراتی مستقر کنید که کارکنانی هرروزه به آنها کمک کنند و رؤسایی از نزدیک بر کارشان نظارت داشته باشند؟یا باید نیروی فروش را آزاد بگذارید تا با تشخیص خود فعالیت کند و تعداد تاس های خود را تا حد ممکن افزایش دهد و به عوض ارتباط با شرکت از طریق دفاتر منطقه ای، با کامپیوترهای قابل حمل جدید با شرکت مرتبط شود؟ یا آنکه، اگر فعالیت تجاری محدودی دارید، آیا صاحب کار باید تمام فروش ها را انجام دهد، یا آوردن فروشندگانی که درصد می گیرند به صرفه است؟
 

 

واحد های سازمانی کارآمد سیستم

توسعه
واحد تحقیق و توسعه

افزایش رقابت و انگیزه بقاء بسیاری از سازمان‌ها را برآن داشته كه فعالیت‌های خود را بر تولیدات اساسی و توانمندی‌های محوری متمركز كنند كه این امر مستلزم سرمایه‌گذاری در تحقیقات و ایجاد نوآوری‌های تكنولوژیك می‌باشد. انجام تحقیقات در سازمان‌ها با هدف حمایت از نوآوری صورت می‌گیرد و فعالیت‌های تحقیقاتی باید فرصت‌های كسب‌وكار جدیدی خلق كرده و یا كسب‌وكار فعلی سازمان را متحول نماید.. پیچیدگی‌های تحقیقات مبتنی بر دانش، تكنولوژی و نوآوری و نیز پویایی كسب‌وكار و بازار، سازمان‌ها را مجبور كرده تا در حجم، مقیاس، موقعیت مكانی و جهت‌گیری فعالیت‌هایشان تجدیدنظر كنند.امروزهتحقیقاتتاثیر مستقیمی بر نوآوری، بهره‌وری، كیفیت، سطح استاندارد زندگی، سهم بازار و نیز دیگر عواملی كه در افزایش توان رقابتی سازمان‌ها موثر هستند، دارد. با ظهور پدیده جهانی شدن روش‌های كسب تكنولوژی نیز تغییر كرده و روش‌های جدیدی خلق گردیده كه به كشورها و سازمان‌ها امكان دستیابی به تحقیقات در سطوح مختلف را می‌دهد.

ساپورت
واحد پشتیبانی

خدمات پشتیبانی یکی از واحد های حیاتی در شرکت های نرم افزاری به حساب می آید. لذا گروه نرم افزاری کارآمد سیستم با احتمام به این موضوع تلاش نموده بهترین بسترهای لازم را جهت ارائه خدمات به مشتریان لحاظ نماید.

مرکز پشتیبانی مشتریان به صورت آنلاین به منظور ثبت مشکلات و پیغامهای مشتریان طراحی شده است و چنانچه پاسخگویی مناسب و سریع صورت گیرد حجم زیادی از ارتباطات حضوری و تلفنی را کاهش میدهد ، همچنین امکان پیگیری روند پاسخگویی و در صورت نیاز یک گفتگوی کامل را برای طرفین ایجاد می کند.

علاوه بر ثبت سوالات و پاسخ ها چنانچه نیاز به ارسال فایل وجود داشته باشد به راحتی میتوان هر نوع فایلی را ضمیمه پاسخ و یا سوال کرد.

با استفاده از زیر سیستم مرکز پشتیبانی ، ارائه خدمات پس از فروش و پیگیری و بررسی مشکلات مطرح شده توسط مشتریان به راحتی انجام خواهد شد.

داشتن یک سیستم پشتیبانی آنلاین باعث می شود که مشتریان به راحتی با ما از طریق این سیستم در تعامل باشند، همچنین با بررسی روند و سرعت پاسخگویی و گزارشات مدیریتی متنوع میتوانید روز به روز شیوه و کیفیت پاسخگویی را بهتر نمود.

فروش
واحد فروش

مشاوران ما در واحد فروش با ارائه خدمات مشاوره ای مناسب، مشتریان محترم را در تحقق یک خرید آگاهانه و رضایتمندانه یاری می دهند. اساس کار این مجموعه مشتری مداری وتعامل صادقانه با مشتری است و با توجه به طیف بسیار وسیع مشتریان، همکاران ما در بخش فروش حلقه واسط مشتری با شرکت هستند. این واحد بنا به نیاز مشتری با ارائه اطلاعات جامع در مورد کلیه محصولات و خدمات وی را در انتخاب مناسب یک محصول راهنمایی کرده و شرایط جلب رضایت مشتری را فراهم می کنند.

تماس با ما

آدرس: تهران،میرداماد,خیابان وزیریپور

خیابان باغیانی,پلاک24,واحد4 

شماره تماس: 79167000_021

 

آدرس ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به گروه نرم افزاری کارآمد سیستم پویان می باشد.

جستجو